Зварні паркани
Етапи монтажу огорож з зварних секцій
- Підготовка. По периметру ділянки прибирають будівельне сміття, дерева, кущі, високу траву. При необхідності демонтують старий паркан.
- Розмітка майданчика. Межі ділянки розмічають будівельним шнуром з кілочками, додатково зазначають точки установки опорних стовпів.
- Земляні роботи. По розмітці бурять лунки, на дно кожної насипають піщану подушку.
- Встановлення стовпів. В лунки встановлюють опори, заливають цементно-піщаним розчином.
- Монтаж секцій. До стовпів приварюють монтажні смуги, до яких, в свою чергу, приварюють готові секції.
- Захист від корозії. Конструкцію покривають грунт-емалю, складами що містять цинк, фарбою по металу. Парканні стовпи зверху закривають пластиковими заглушками.
Переваги зварних парканів
- Міцність. Зварні конструкції з конструкційної сталі мають великий запас міцності, витримують серйозні навантаження.
- Атмосферастійкість. Метал з двошаровим захисно-декоративним покриттям не боїться вологи, зміни температурного режиму, прямих сонячних променів.
- Низька парусність. Паркан зі світлопрозорими секціями вистоїть навіть при шквальному вітрі.
- Швидкий монтаж. Щоб встановити стовпи і приварити до них готові секції буде потрібно 1-2 дні.
- Тривалий термін служби. Секційний залізний паркан простоїть без ремонту і заміни 70 років.
Детальніше про зварні паркани
Зварний секційний паркан — це огородження, яке складається з секцій і опорних стовпів. Для виготовлення опор використовують профільну трубу 60х60 мм з товщиною стінки 3 мм Залізні труби з квадратним перерізом характеризуються високою міцністю, стійкістю до торцевих і осьових навантажень. Існує ще кілька варіантів основи для зварного паркану з металу. Секції з профільної труби і сталевого прутка встановлюють на бетонні фундаменти з цегляними стовпами або на свайні опори.
Вибір фундаменту залежить від особливостей ландшафту ділянки, типу та характеристик ґрунту, бюджету будівництва.
Для кріплення секцій до стовпів використовують металеву смугу. Її приварюють до опор у двох точках, а вже до монтажної смуги приварюють панелі. Секції зварюють із профільної труби 15х15 мм із товщиною стінки 1,5 мм або сталевого прутка діаметром 6-12 мм.
Панелі проектуються з різним дизайном:
- з рівним, арковим чи фігурним верхом;
- з наповненням від паралельних прутків до складних геометричних орнаментів.
Панелі прикрашають елементами художньої ковки — піками, виноградною лозою, накладками, шишками, завитками, листям, квітами, кошиками. Декоративні деталі з об'ємною фактурою служать для прикраси забірних секцій, декорують місця кріплень. Для захисту від потрапляння всередину вологи, листя, сміття, верх стовпів закривають заглушками з ПВХ або декоративними ковпаками з металу — з кулями, у формі пірамід, конусів або півсфер.
Секції фарбують в один колір або виділяють ковані елементи спеціальною фарбою під золото, срібло та бронзу. Щоб закрити ділянку від допитливих поглядів зварні секції комбінують з металевим профнастилом або полікарбонатом. Профнастил беруть одноколірний або текстурований, з імітацією фактури дерева. Для наповнення зварних панелей застосовують стільниковий або монолітний полікарбонат із різним рівнем прозорості. Світлопрозорість залежить від кольору листа. Найпопулярніші кольори – бронза, сріблястий, сірий, молочний, олива.
Паркан зі зварних секцій — кращий вибір для заміського котеджу або дачного будинку.