Кошик
12 відгуків
Ukr Metal
+380 (50) 190-29-66
+380 (50) 190-29-66Viber
Додати відгук

Типи навісів: які бувають, приклади з фото, варіанти

Типи навісів: які бувають, приклади з фото, варіанти

Створити тіністий куточок для відпочинку, красиво оформити ворота або веранду, забезпечити укриття від дощу для машини — все це й багато іншого можливо з навісами. Їх облаштовують на дачах і в заміських будинках, у парках, скверах. Можна вибрати як постійну, так і тимчасових конструкції, наприклад, для пікніка або розкішної вечірки на відкритому повітрі.

Навіси відрізняються формою, розмірами, типом використовуваних матеріалів. У цій статті представлена інформація, яка допоможе Вам вибрати конструкцію з урахуванням розв'язуваної задачі.

Що являє собою металевий навіс?

Його можна порівняти з окремою кімнатою, але без стін. Дах тримається на спеціальних опорах. Як варіант, допускається наявність однієї-двох перегородок, наприклад, якщо навіс примикає до будинку або з'єднує дві окремі будівлі.

У всіх типах навісів є деякі спільні риси.

Підтримувальна система

Виповнюється з металевих труб (найчастіше профільних).

Позначає периметр майбутньої будови, оскільки слугує основою для мауерлату, стропіл і покрівлі.

Залізні опори мають чудові експлуатаційні якості. Вони міцні та надійні, довговічні, не привабливі гризунам і різноманітним шкідникам. Забороненим недоліком можна вважати той факт, що для роботи з металом потрібні деякі професійні навички та спеціальне обладнання (наприклад, зварювальний апарат). Установлення залізних опор здійснюється в неширокі ями (глибина 40-60 см). На дно засипається піщано-гравієва суміш і трамбується; за рівнем виставляються стійки; фіксуються бетонним розчином. По верхньому зрізу монтується мауерлат. 

Типи навісів

Крим без стін використовують не тільки для організації зон відпочинку. На фермах їх встановлюють над тимчасовими зерносховищами. На пляжах вони захищають від сонця. На дачі або приватному дворі навіс потрібний, щоб заховати машину від дощу або снігу.

Скіль велика сфера застосування дахів на опорах, така ж вони різноманітні за конструкцією. Потребувачам доступні варіанти:

  • стаціонарні та переносні;
  • цільні та розбірні, зокрема зі складаною або розсувною покрівлею;
  • на чотирьох, трьох, двох стовпах (іноді як опор використовують кути, стіни поруч розташованих будівель);
  • з прямою, вигнутою покрівлею, з різною кількістю скатів;
  • з одним, двома й більш рівнями тощо.

Якщо узагальнити інформацію вище, то навіси можна розділити на групи з урахуванням матеріалу, форми конструкції, їх розміщення й призначення.

Різновиди навісів за формою покрівлі

У найпростішому варіанті на чотири стовпи кладуть плоский лист металу або полікарбонату. Але така конструкція не витримає тиск снігу або сильного зливу. Покрівля має мати хоча б невеликий ухил.

На практиці ж навіси роблять із дахами таких типів:

Односкатні

У такої покрівлі тільки одна площина, розташована під кутом 10-30°. Точне значення необхідно розрахувати з урахуванням можливого снігового навантаження, щоб уникнути і скраплення сутобів, і їхнього бурхливого сходження.

Односкатні навіси часто мають тільки дві опори. Протипоживний бік кріплять до стіни будинку, гаража, господарської споруди. Якщо конструкція розташована незалежно, наприклад, над терасою, причалом, опор може бути й більш чотирьох залежно від розмірів навісу, його дизайнерських особливостей.

Односкатний навіс для авто — ідеальне рішення для власників будинків, дач із невеликими за площею ділянками. Конструкція прикріплюється до стіни будівлі, заощаджуючи вільний простір. Якщо територія дає змогу, то навіс можна спорудити й окремо від споруди.

Двоскатні

Покрівля складається з двох окремих полотен, з'єднаних під кутом 40-45°. Скати можуть мати довільну форму, відрізнятися розмірами, матеріалом.

Часто навіс із двоскатною покрівлею стає продовженням дому, повторює його конфігурацію, колірне рішення.

Він добре пристосований до високого вітрового та снігового навантаження. Його лаконічна, універсальна форма чудово поєднується з традиційною архітектурою заміських будинків і дачних осель. Він має гармонійний вигляд як в окремому варіанті, так і під час встановлення як навісу-козирка над ґанком.

Навіс із двоскатним дахом — оптимальний варіант для розміщення на будь-якій ділянці. Класична трикутна форма конструкції чудово впишеться в дизайн приватного домоволодіння або ділової зони.

Такий тип навісу вважається найпрактичнішим і найнадійнішим. Каркасом для нього слугує зварна металева конструкція. Як опора використовується профільна труба, яка має високу міцність і стійкість до механічних навантажень.

Навіс не потребує спеціального догляду.Осадки швидше складаються зі скатів. Оскільки нахили є в обидві сторони, сніг відразу сходить вниз, а не накопичується. Опади не створюють навантажень на конструкцію, які можуть її пошкодити.

Аркові

Навіси вирізняються оригінальною формою, ідеально підходять для оформлення альтанок, зон відпочинку, прибудинкової території. Для виготовлення покрівлі доцільно використовувати полікарбонат, бітумну черепицю або інші матеріали, здатні прийняти та утримувати форму півсфери.

Арковий навіс — одне з найкращих рішень для дачі та приватного будинку. Під ним можна сховатися в негоду — ні сніг, ні дощ вам не страшні. Або поставити автомобіль, організувати повноцінну альтанку та насолоджуватися відпочинком у спекотний літній день.

У разі правильного розрахунку ухилів арковий навіс витримає тиск вітру, на ньому не накопичуватиметься сніг.

Типи навісів з урахуванням матеріалу

Металочерепиця

Надійність і довговічність — слова, які повною мірою характеризують цей матеріал. Оцинковані сталеві листи з дизайном під покрівлю, покриті полімером, слугуватимуть понад 25 років. Металочерепиця чудово підходить для односкатних і двоскатних конструкцій. Важлива перевага металочерепиці в здатності витримувати високі механічні навантаження, негативні атмосферні дії. Матеріал негорючий, стійкий до можливого потрапляння іскор.

Профнастил

 

На сьогодні це один із найпопулярніших матеріалів у будівництві. Застосовується в монтажі односкатних і двоскатних навісів. Профнактил не горить, не боїться помірних механічних навантажень, перепадів температур і ультрафіолетового випромінювання. Захисне полімерне покриття позбавить від обов'язку доглядати за навісом. Оцинкований профнастил слугуватиме понад 10 років, а з полімерним покриттям — понад 25 років.

Поликарбонат

  1. Однією з головних переваг полікарбонату є його прозорість. Він пропускає світло, що дає змогу зберігати природне освітлення під навісом. Це особливо корисно, якщо Ви хочете створити світлу та відкриту атмосферу.
  2. Мала вага, що полегшує його транспортування і монтаж. Це особливо важливо, якщо у Вас обмежені ресурси або якщо Вам потрібно швидко встановити навіс.
  3. Вигинається. Полікарбонат можна легко зігнути та формувати в різних конфігураціях, що дає змогу створювати навіси з оригінальним і креативним дизайном. Це дає Вам більше гнучкості в плануванні та втіленні своїх ідей.
  4. Великий вибір кольорів і відтінків. Полікарбонат буває кольоровим і прозорим, причому відтінки представлені широкою палітрою по RAL. Однак навіть у найтемнішому кольорі він не втрачає своїх світлопропускних здібностей, а лише приглушує природне освітлення. 

Для будівництва навісу можна вибрати одну з двох модифікацій полікарбонату:

  1. Монолітну. Матеріал схожий за структурою зі склом, але вирізняється меншою вагою. Максимальна товщина — 20 мм, але такі варіації складно зігнути. Колірна гама практично не обмежена.
  2. Сотову або комірчасту. Конструктивно аркуш являє собою тонкі пластини, з'єднані безліччю перемичок. У найтонших модифікаціях є тільки дві пластини, у товстих — до семи.

Виготовлений із полікарбонату навіс слугуватиме понад 15 років.

Хатина

Переваги кованих навісів
1. Оригінальний дизайн і цікавий стиль;
2. Висока міцність і жорсткість завдяки металевим елементам;
3. Поєднання з будь-якими будівельними матеріалами та архітектурними формами;
4. Стійкі до будь-яких пошкоджень, починаючи з погодних явищ і закінчуючи механічними впливами;
5. Довговічні у використанні та простота в догляді.


 

Класифікація навісів за призначенням

У класичному варіанті навіс або розташований окремо від будинків, або примикає до стіни житлового або комерційного об'єкта, гаража, господарської споруди.

Але можна не обмежуватися перерахованими варіантами, а вибрати такі варіанти встановлення навісу:

Навіс для автомобіля

Зараз більшість сімей має власний автотранспорт, який потребує захисту від впливів довкілля. У великих містах для цього зброюють криті паркінги та підземні паркінги. За містом зазвичай віддають перевагу будувати гаражі. Але що робити, якщо прибудинкова територія дачі занадто мала для його будівництва? У такій ситуації оптимальним, але водночас недорогим рішенням стане навіс для автомобіля.

Чим гарні навіси для авто?

  • надійно захищає автомобіль від будь-яких атмосферних опадів. Взимку він позбавить авто від гір снігу, що налипають під час стоянки та забирають час для свого прибирання;
  • Відбиває сонячне ультрафіолет, що чинить несприятливий вплив. Одночасно з цим у салоні зберігається порівняно прохолодна атмосфера.

Навіс для басейну

Власник відкритого басейну в приватному будинку в Києві та зоні стикається з низкою труднощів. Погодні умови в наших широтах дають змогу приймати водні процедури просто неба кілька місяців у році, а весь інший час доводиться доглядати за басейном. Щоб відпочивати біля води в дощовити день, захистити себе від сонячних променів, краще обладнати ділянку навісом із полікарбонату. Це перетворює звичайний басейн на зону для відпочинку.

До переваг критого басейну перед відкритим можна віднести:

  • Простий догляд за басейном.
  • Комфортне купання навіть у найспекотніші дні.
  • Захист від снігу, вітру та дощу.
  • Доглянутий вигляд басейну без особливих зусиль.
  • Чисту поверхню води під час опанування листя.
  • Захист шкіри від УФ-променів.
  • Немає сезонного цвітіння води.
  • Надійний захист від комах, земноводних і птахів.

Навіс для мангала та гриля

Навіс для мангала та гриля — необхідний елемент облаштування місця для приготування запашних шашликів і соковитих стейків на свіжому повітрі. Цей функціональний елемент не тільки захищає від негоди, даючи змогу готувати страви навіть у дощовиту погоду, але й створює затишну атмосферу для відпочинку та приємного проведення часу з близькими та друзями.

Виготовлення навісів для мангалів і грилів — це оптимальне рішення, що поєднує міцність, надійність і естетичний зовнішній вигляд. 

Металева частина забезпечує надійне кріплення й довговічність конструкції, що робить навіс довговічним і стійким до різних впливів. Навіси з металу ще довговічніші. Метал обробляє цинкогрунт (антикорозійним розчином), а зверху порошковою імпортною фарбою. 

Тіньовий навіс для дитячого майданчика

Тіньовий навіс для дитячого майданчика дає змогу малюкам сховатися від палючого сонця або опадів і перенести активні ігри з відкритою місцевістю на не менш захопливий простір. Місткі прогулянкові веранди надійно захищені від негоди, вони безпечні, на них немає гострих кутів. Усередині таких навісів можна проводити різні конкурси та веселі ігри.

Навіс для тренажерів

Навіс призначений для захисту тренажерів від опадів і сонця. Кожна секція навісу універсальна, з декількох окремих навісів можна зробити на вулиці критий тренажерний зал.

 

Навіс для тераси

Металевий навіс для тераси  — рішення для створення додаткового захищеного простору. Перетворіть відкриту терасу, веранду або прибудову на затишний балкончик із доступом свіжого повітря. 

Створіть комфортну посадкову зону для відвідувачів кафе, ресторану. 

Навіс із козблоком

Зручна багатофункціональна конструкція. Частина навісу може використовуватися як стоянка автомобіля або місця для відпочинку. Інша, як видно з назви — для зберігання садового інвентарю, будматеріалів, врожаю тощо. 

Розміри навісів

У цьому параметрі єдиного правила немає. Розміри навісу повністю залежать від його призначення:

  • на фермі, якщо потрібне укриття для худоби або сіна, площа покрівлі може вимірюватися в десятках квадратних метрів;
  • в приватному дворі визначальним чинником будуть побажання власника;
  • якщо навіс розрахований на одну машину, його розміри не мають бути меншими, ніж 4 × 6 метрів. Важливо пам'ятати, що дах має закривати не тільки власне транспортний засіб, але й відкриті двері. В оптимальному варіанті до довжини та ширини кузова додають не менш ніж метра. Відповідно, якщо машин дві, то й площа навісу збільшують так, щоб зручно було паркуватися.

Мінімальна висота навісу побутового призначення або над автостоянкою становить 2,5 метра. У промислових варіаціях висота стовпів сягає 10 метрів.

Який навіс вибрати?

Однозначної відповіді на це питання немає. Під час вибору розмірів, матеріалу форми потрібно враховувати відразу кілька моментів:

  • спосіб використання навісу;
  • де він буде перебувати — стане продовженням дому або заплановано у форматі об'єкта, що окремо стоїть;
  • , яку суму планує витратити власник і т.ін.

Наприклад, якщо навіс розміщуватиметься безпосередньо поруч із будинком (не залежно від його призначення), краще дотримуватися стильної єдності. Це ж стосується варіантів, коли навіс стане частиною саду або парку. Якщо, наприклад, навколо стоять малі архітектурні форми з дерева, то й навіс краще вибрати в такому ж виготовленні.

Для будівель господарського призначення важливі не стільки художні, дизайнерські шедеври, скільки надійність і міцність. Тут не потрібна керамічна черепиця. Її чудово замінять шифер або профнастил.

Якщо ж є бажання укрити від сонячних променів веранду, басейн, зону відпочинку на дачі, можна скористатися перевагами стільникового полікарбонату. Він не шумить під час дощу, не руйнується під ультрафіолетом і в умовах постійної підвищеної вологості.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner